Východočeský svaz házené

Triglav

Mistrovské soutěže

Krajské školní ligy

Beskydská liga 2019-20 Bohdalecká Centrum Handball Liga ČEZ CUP školní liga v miniházené 4-5..třída Hranická školní liga mladší "jedna" Hranická školní liga "smíšená" 23 Hranická školní liga "smíšená" 45 Hranická Školní liga starší "dvě" Hranická školní liga "starší" jedna KUTNOHORSKÁ školní liga miniházené Lašská liga 2019-20 Lázeňská školní liga Liberecká školní liga 2017/2018 Liberecká školní liga 2018/2019 Lovecká sezóna (4.-5. třída) LTM ŠL (1.-3. třída) LTM ŠL (4.-5. třída) Moravia Handball Activity 2018 - 2019 Novojičínská Císařská liga základek Novojičínská Jantarova liga základek Novojičínská Komenského liga základek Novojičínská Laudonova liga základek Novojičínská Palackého liga základek Olomoucká liga mladší Olomoucká liga starší Opavská liga ŠD 13.12.2018 skupina C Opavská liga ŠD 13.12.2018 skupina D Opavská liga ŠD 21.3.2019 skupina C Opavská liga ŠD 21.3.2019 skupina D Opavská liga ŠD 28.5.2019 skupina C Opavská liga ŠD 28.5.2019 skupina D Opavská liga ŠD 29.11.2018 skupina C Opavská liga ŠD 29.11.2018 skupina D Opavská liga ŠD 3.12.2019 skupina A Opavská liga ŠD 3.12.2019 skupina B Opavská liga ŠD 5.11.2019 skupina A Opavská liga ŠD 5.11.2019 skupina B Opavská ŠL 12.12.2018 skupina A Opavská ŠL 12.12.2018 skupina B Opavská ŠL 12.12.2019 skupina C Opavská ŠL 12.12.2019 skupina D Opavská ŠL 13.11.2019 skupina D Opavská ŠL 20.11.2018 skupina A Opavská ŠL 20.11.2018 skupina B Opavská ŠL 3.4.2019 skupina A Opavská ŠL 3.4.2019 skupina B Opavská ŠL 3.5.2019 skupina A Opavská ŠL 3.5.2019 skupina B Osmička Poděbradská školní liga - mladší Poděbradská školní liga - starší Polanecká školní liga I Polanecká školní liga II Polanecká školní liga III Polanecká školní liga IV Porubská školní liga I. Školní liga Jaroslava ,,Bagra" Konečného Turnaj Turnaj v miniházené 2019 Turnaj- 2018/2019 Turnaj 2019_2020 Uhříněvská Varnsdorfské školní liga 2017/2018 Velkobystřická ŠL mladší Velkobystřická ŠL starší Zličínská Zlínská školní liga ml. Zlínská školní liga st. Žeravická ŠL mladší Žeravická ŠL starší 1. kolo FL 1. kolo ML 1. kolo Premium ligy 1. turnaj miniházené 1/2018. turnaj v miniházené 1.-3. třída 2. kolo FL 2. kolo ML 2. kolo Premium ligy 2. turnaj v miniházené 2.Turnaj v miniházené 2019 2/2018. turnaj v miniházené 3. kolo FL 3. kolo ML 3. kolo Premium ligy 3/2018turnaj v miniházené 4. kolo FL 4.-5. třída 6. kolo FL 85 - Poslední turnaj ve Stupně 86 - Předposlední turnaj v Ejpovicích 87 - Prostřední turnaj v Ejpovicích, 16.10.2019 88 - Druhý turnaj v Chrástu, 9.10.2019 89 - Úvodní turnaj ve Stupně, 25.9.2019 90 - Poslední turnaj v Radnicích, 20.6.2019 91 - Předposlední turnaj v Chrástu, 23.5.2019 92 - Prostřední turnaj v Ejpovicích, 9.10.2018 93 - Druhý turnaj v Chrástě, 25.9.2018 94 - Úvodní turnaj ve Stupně, 20.9.2018 95 - Poslední turnaj v Chrástu, 13.6.2018 96 - Předposlední turnaj v Radnicích, 6.6.2018 97 - Prostřední turnaj ve Stupně, 20.10.2017 98 - Druhý turnaj v Chrástu, 11.10.2017 99 - Úvodní turnaj v Radnicích, 13.9.2017

9.6.2010 otevřeno: 1212 x

Nejlepší dorost v letošní sezóně patří Jičínu!

Mladší dorostenci, ziskem titulu Mistra České republiky, se postarali o zlatý double jičínské házené.

Finálový turnaj se letos konal v městě nákladních automobilů, v Kopřivnici. Tento turnaj byl nejenom velmi vyrovnaný, ale také pobořil několik mýtů minulých šampionátů. Do finále, kde startují vždy dva první celky české a moravsko-slezské první ligy, se po několika letech vůbec neprobojovali hráči Zubří, na jejich úkor si postup vybojovali domácí hráči. Tradičními účastníky tak zůstaly celky Karviné a Jičína. Hráči těchto dvou týmů ještě na závěrečném turnaji posledních deset let nechyběli. Jičínský celek, jasný vítěz české první ligy, který během dlouhodobé soutěže neztratil ani bod, startoval s druhým týmem tabulky Loko MAT Plzeň. Z Moravy zde byly týmy HCB OKD Karviná a KH Kopřivnice. Připomeňme, že titul přijel obhajovat celek Karviné. Vybojoval ho v Jičíně, kdy o jeho prvenství rozhodlo lepší skore, oslabenému jičínskému celku tehdy chyběl v dramatickém finále jen ten pověstný krůček ke zlatu. To je však již historie. Letošní finálový turnaj potvrdil stoupající úroveň českých celků, včetně toho jičínského.

Sobotní los přivedl do boje o medaile nejprve plzeňské mladíky a hráče Karviné. Ačkoli Karvinští v závěru vyhráli jasným rozdílem 30:22, zápas byl dramatický a o lepší výsledek se Plzeň připravila neskutečným množstvím zahozených šancí, výsledek byl pro Plzeňské krutý, možná i nespravedlivý, neodpovídal dění na hřišti. Ve druhém zápase na sebe narazil ambiciózní celek domácích a HBC Jičín.

KH Kopřivnice  -  HBC Jičín    27 : 27 (10:12)

Napínavý boj se vším všudy viděla zaplněná kopřivnická hala. Jičínský celek nastupoval do utkání jako mírný favorit, ale domácí byli odhodláni na domácí půdě dosáhnout co nejlepšího výsledku. Začátek patřil Jičínu, jeho hráči se nezalekli bouřlivého prostředí a dokázali si již v 7. minutě vybudovat náskok 0:4 a čtyřbrankový rozdíl neustále udržovali i nadále. Domácí ale bojovali, hráli nekompromisně, agresivně, neustále tlačili na jičínskou obranu. Ta se sice statečně držela, ale přišly chyby v útoku. Jičínští začali neproměňovat, především z křídel byla jejich střelba více než katastrofální. Tyto neproměněné šance vlily ještě větší bojovnost do žil domácích a ti začali „zlobit“. Jičínští nestačili reagovat především na hru křídel, přišla vyloučení a toho domácí využili. Šňůrou čtyř branek v řadě dokázali ve 20. minutě stav dorovnat na 7:7. Hosté odpověděli poté třemi brankami, ale vedení 8:11 dokázali domácí znovu korigovat na 10:11, konečnou poločasovou tečku přidal Babák.
Druhý poločas pokračoval boj o každý míč, osobně bráněný Babák přenechal střeleckou štafetu Svobodovi, který využíval skulin na levé straně k proskokům. Co však bylo alarmující, Jičínští pokračovali ve své bídné koncovce při střelbě z křídel. To neustále drželo domácí v naději na úspěch. Ti dokázali v euforii vyrovnat a měli možnost jít i do vedení za stavu 20:20.Hosté odolali a dokázali opětovně vést o branku či dvě, ale to nestačilo. Ve 20. minutě se zdálo, že si hosté konečně vytvoří dostatečný náskok. Dostali se do vedení 21:25, ale opětovné neproměnění šancí a následné chyby v obraně křídel a brejků soupeře znamenalo nejprve  snížení na 23:25, později 23:26 a ve 27. minutě stav 25:27. Jičín měl závěr ve své moci, hrál přesilovku šest na pět a poté dokonce šest na čtyři. Domácí ale dokázali, že jsou ohromní bojovníci. Snížili ve hře bez brankáře na 26:27 a šest vteřin před koncem stačili vyrovnat, opět z křídla, využili obrovské chyby Jičína, když jičínský celek měl míč v držení a nepochopitelně zbrkle vystřelil.

Sestava a branky HBC Jičín: Machalický, Malach - Babák 14/2; Svoboda 10; Drbohlav, Havelka a T. Kolc po 1; Bartoš; Valnoha; Šebík; Srb; J. Ženatý; Miĺko; Čurda

Statistika utkání
Sedmičky: 4/2 – 2/2; vyloučení: 4-2; ČK: 1-0; rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser
Sled branek: 0-4; 3-7; 7-7; 8-11; 10-11; 13-14; 19-19; 21-21; 21-25; 23-26; 25-27; 27-27
Loko M.A.T. Plzeň - HBC Jičín    16 : 26 (10:11)

Odpolední zápas byl v první půli podoben tomu prvnímu. Jičínští bojovali, snažili se, ale s koncovkou byli znovu na štíru. Křídla opětovně pohrdala šancemi a místo, aby náskok Jičína narůstal, opak byl pravdou. Západočeši dokázali pokrýt rychlou rozehrávku Jičína, která rozhodla ve velké míře utkání s Kopřivnicí, narušovali ji v samotném zárodku, nutili Jičínské k chybám a mohli tak jít do vedení. To drželi prakticky až do 25. minuty. Podobné problémy se zakončováním jako Jičínští měli však i plzeňští hráči. Ti též dokázali zahodit řadu šancí nebo nepřesnou střelbou pomohli jičínské obraně. Ani oni nebyli schopni navýšit svůj náskok. To umožnilo hráčům HBC neustále být na dostřel a v závěru poločasu důležitými brankami Kolce a Babáka vývoj ve skóre otočit ve svůj prospěch. Zlepšení ve hře Jičína bylo patrné, především byl více vidět  Drbohlav na pivotu a tím bylo i více prostoru pro ostatní hráče. S neproměňováním se ve druhém poločase vyrovnali lépe Jičínští. Především Babák vzal na sebe zodpovědnost a ač byl úzkostlivě bráněn, dokázal se střelecky prosazovat. Přidal se k němu Drbohlav, ale především výborná obrana, která spolu s Machalickým v brance spolurozhodla o výsledku. Druhou půli byla jičínská defenziva prakticky nepropustná, co prošlo, pochytal Machalický. Plzeňští hráči nehráli vůbec špatně, ale neproměňování je stálo příliš psychických sil, v závěru rezignovali. Poslední branku vstřelili ve 20. minutě, to snížili na 16:20, poté skórovali jen hráči Jičína. Odměnou zlepšenému výkonu Jičína tak byla vysoká výhra, která dávala Jičínským velké naděje do posledního dne a dala zapomenout na nešťastnou koncovku v prvním zápase s domácími.

Sestava a branky HBC Jičín: Machalický, Malach - Babák 11; Drbohlav 7; Svoboda 3; Valnoha   a T. Kolc po 2; Čurda 1; Bartoš; Šebík; Havelka; Srb; J. Ženatý; Miĺko

Sedmičky: 3/1 – 1/0; vyloučení: 2-0; ČK: 0-0; rozhodčí: Petruška, Martiník
Sled branek: 1-0; 2-3; 3-5; 7-5; 8-8; 10-8; 10-11; 11-14; 13-18; 16-20; 16-26

Večerní utkání mezi Kopřivnicí a Karvinou přineslo opět výbornou házenou. Zaplněná kopřivnická hala hnala své hráče vpřed a ti dokázali svého soka porazit 37:33. Ač se Kopřivnici tento kousek podařil i v dlouhodobé části první ligy, zde to bylo  překvapení a zároveň tento výsledek přiblížil titul třem týmům, Kopřivnici i Jičínu se třemi body a Karviné s body dvěma.

V neděli ráno neunesli domácí hráči psychicky to, že hrají prakticky o titul a podlehli Plzni 28:32, která konečně předváděla hru, kterou od ní trenéři očekávali. Tím se okruh kandidátů na titul ztenčil na Jičín a Karvinou.Utkání prvních celků české a moravské ligy tak bylo skutečným finále, stejně jako loni.

HBC Jičín   -   HCB OKD Karviná     28 : 23 (16:11)

Jičínský celek nastupoval do utkání s vědomím, že nemůže být horší jak druhý. To byla určitě psychická výhoda oproti Karvinským, kteří by si titul vybojovali jen výhrou, Jičínským stačila dokonce remíza. To ale bylo pro hráče a příznivce HBC málo, všichni věřili, že ten pověstný krůček ke zlatu konečně Jičínští dokáží udělat. Do zápasu vstoupili lépe hráči Baníku, do 6. minuty to byli oni, kdo vedli o branku. Pak přišly chvíle Svobody, Bartoše a Kolce. Ti dokázali nebojácně procházet obranou Karviné a otočili skóre z 2:3 na 7:3 v prospěch Jičína. Baníkovci opět zabojovali a když přišly další neproměněné šance Jičína, dokázali z rychlých protiútoků snížit na 8:7. Odpovědi Babáka a Svobody nedaly karvinskému brankáři šanci a Jičín znovu vedl, 13:9. Karvinští hráči s přibývajícím časem ztráceli na jistotě, nedokázali si poradit s účinnou jičínskou obranou. Marně hledali svého nejlepšího hráče Užeka na pivotu, ten byl velmi dobře střežen reprezentačními kolegy Drbohlavem a Babákem. Jičínští k bojovnému srdíčku přidali i házenkářský um, dokázali svého soupeře přehrávat v útoku i obraně, jejich výkon skutečně gradoval. Nepolapitelní byli především Babák a Svoboda. Posledně jmenovaný sehrál vynikající zápas, byl platný i svoji obranou, též vybojoval řadu míčů. Defenzivu tradičně podporoval výbornými zákroky Machalický v brance a tak se Jičínští pomalu, ale jistě propracovávali k výraznějšímu náskoku. Také ve hře v oslabení dokázali hráči Jičína své soupeře přehrát a odolat. Poločasový výsledek byl nadějný, ale pět branek v házené není žádný propastný rozdíl. Toho si ale „domácí“ byli vědomi a i do druhé půle vstoupili plně koncentrováni, připraveni svůj náskok uhájit. Hned v počátku získali vedení 18:11 a rozjásali tak i domácí (kopřivnické) diváky, kteří v naději na zisk stříbra fandili Jičínu. Karvinští se nevzdávali, ale jejich boj byl tentokrát marný. Výborná defenziva Jičína, neskutečný střelecký výkon Babáka a agresivita Svobody spolu s výkonem obrany a brankáře byly hlavními prvky jičínského vedení. Neustálým nebezpečím pro Karvinou byl Bartoš, který se snažil o průniky, dokázal uvolňovat své spoluhráče a konečně se také částečně prosadila křídla, především Kolc vstřelil důležité branky. V poslední desetiminutovce dokázali obhájci titulu již jen snížit náskok Jičína, pětibrankový rozdíl zůstal až do samotného závěru.

Sestava a branky HBC Jičín: Machalický, Malach - Babák 13/2; Svoboda 6; T. Kolc 3;      Drbohlav 2; Bartoš, Valnoha, Šebík a Havelka po 1; Srb; J. Ženatý; Miĺko; Čurda

Sedmičky: 4/3 – 4/4; vyloučení: 3-2; ČK: 0-0; rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser
Sled branek: 0-1; 2-3; 7-3; 8-7; 10-8; 13-9; 16-11; 18-12; 19-14; 23-16; 25-18; 26-22; 28-23

Hráči HBC Jičín dokázali konečně vystoupit na pomyslný Olymp, dokázali udělat onen pověstný  poslední krok. O kvalitách Jičína svědčí nejlepší skóre, hlavně jasně nejlepší obrana, ale i to, že nejlepším hráčem a nejlepším střelcem byl vyhlášen Tomáš Babák. Ten držel jičínský prapor hodně vysoko a svým reprezentaci potvrzujícím výkonem jen potvrdil svoji dominanci v této věkové kategorii. Také jeho oba reprezentační kolegové se činili. David  Machalický v brance držel tým ve všech zápasech, což také není jednoduché a Jirka Drbohlav patřil mezi nepřehlédnutelné pilíře obrany a samozřejmě vykonal i spoustu černé práce pro spoluhráče v útoku. Ve vynikající formě zastihlo mistrovství Matěje Svobodu. Jeho nasazení, vůle po vítězství, ale i nebývalý herní přehled a jistota byly dalším významným stavebním prvkem úspěchu. Neúnavně se vrhal do soubojů též Bartoš a i když ne vše se mu vždy podařilo,má též velkou zásluhu na výsledku. To ale platí beze zbytku i o ostatních, kteří bojovali v jičínském dresu. Ať to byl Valnoha v obraně či Miĺko v útoku, na křídlech Kolc a Havelka či Ženatý. Celý tým táhl za jeden provaz a zápasy žila celá lavička jako jeden muž. Mrzí jen vysoké procento neproměněných šancí, ale dobré je, že tento nedostatek dokázali Jičínští společnými silami eliminovat zvýšenou bojovností a nasazením. Zásadní byla též psychická podpora z hlediště. Téměř třicítka rodičů či přátel dávala o sobě svými hlasivkami hodně vědět a zvyšovala tak míru vůle jičínských hráčů, jejich touhu po úspěchu, k maximu. Výsledkem je tak druhá zlatá medaile pro jičínské házenkáře v této sezoně a zisk double. Tímto double se mohly v minulosti pyšnit pouze týmy velkoklubů z Karviné a Zubří.